In artikel 13.3 van het KNSB-competitiereglement staat: "Een lid, dat niet ingevolge artikel 11, lid 2, van dit reglement voor enig team is opgegeven, behoort niet als invaller te fungeren in een lager team dan dat, waartoe het redelijkerwijze moet worden gerekend, indien het wel zou zijn opgegeven."
In artikel 13.3 staat ook: "Om te bepalen tot welk team een lid redelijkerwijze moet worden gerekend indien het zou zijn opgegeven, is niet alleen de rating van de speler van belang, maar kunnen ook andere factoren een rol spelen."
Dit had dan echter van te voren te verzocht moeten worden, want het slot van artikel 13.3 luidt: "Als een vereniging een beroep wil doen op dergelijke ander factoren, dan dienen voordat de betreffende wedstrijd wordt gespeeld de aangevoerde omstandigheden door de competitieleider te zijn gehonoreerd."
In Oegstgeest '80 2 is in de thuiswedstrijd tegen Botwinnik (op 15 september 2007 in de 3e klasse G) de heer Jonathan Faydi ingevallen. Hij heeft een rating van 2023, hetgeen 42 punten hoger is dan de hoogste ratinghouder in dat team.
In Oegstgeest '80 1 zou hij qua rating de nr. zeven van dat tiental zijn.
Ik concludeer derhalve dat hij in een te laag team is ingevallen en verklaar volgens artikel 14 de partij van de heer Faydi verloren.
De uitslag van Oegstgeest '80 2 - Botwinnik wordt hiermee van 2-6 in 1½-6½ gewijzigd.
Hoogachtend,
R. Bleeker
KNSB-competitieleider