Groninger Combinatie heeft bezwaar aangetekend tegen de beslissing van de wedstrijdleider om in de partij aan het tiende bord er aan beide spelers 10 minuten tijd bij te geven.
Ik heb kennis genomen van:
Het betreft de partij op 21 september 2013 tussen M. Riemens (Groninger Combinatie) met wit en D. de Graaf (En Passant) met zwart.
Belangrijkste feiten:
Op de 48e zet bleek dat de klok er geen 30 seconden per zet bij gaf. De zwartspeler had toen nog iets meer dan 1 minuut op de klok.
Door een soortgelijk incident aan bord 9 was er geluidsoverlast ontstaan.
De wedstrijdleider vond dat gezien de buitengewone omstandigheden (lawaai en onderbreking) er extra tijd moest worden toegevoegd. Hij heeft beide spelers 10 minuten extra tijd gegeven en de klok weer zo laten instellen dat er 30 seconden per zet bij kwam.
De witspeler maakte hier bezwaar tegen, maar speelde wel verder.
Het protest:
Groninger Combinatie protesteert tegen de beslissing van de wedstrijdleider om er geen vier, maar tien minuten bij te tellen. Er zou ook niet geconstateerd of aangetoond zijn dat de klok de gehele tweede periode niet goed heeft gewerkt. Groninger Combinatie stelt geen eis voor het geval dat het protest wordt toegekend.
Overwegingen:
Aan bord 9 en 10 gebeurde ongeveer hetzelfde. Gezien het tijdstip van de problemen en de tijden op de klokken is wel degelijk aan te nemen dat de 30 seconden per zet er tijdens de gehele tweede periode niet bijgeteld werd.
Volgens artikel 13.5 mag de wedstrijdleider extra bedenktijd toekennen bij een van buiten komende verstoring van de partij.
Het doorspelen onder protest is inzetten op twee kansen. Als de partij remise (of 1-0) was geworden, was het protest waarschijnlijk ingetrokken. Dat is in het algemeen niet in het voordeel van de eisende partij.
Besluit:
Het protest van Groninger Combinatie wijs ik af. De uitslag van de partij blijft 0-1 en de uitslag van de wedstrijd Groninger Combinatie - En Passant blijft 3½-6½.
Hoogachtend,
Ron Bleeker 7 oktober 2013
KNSB-competitieleider